تازه پرلیکه شوي
Home / د لیکوالانو ورځنی تحلیل / سخن شناس نه یی/ دلبرا ! خطا اینجا است:

سخن شناس نه یی/ دلبرا ! خطا اینجا است:

Abdullah

گفته های همه سرنشینان کرسیهای موقت باهم متصادم بوده بلکه اکثریت نشه بردگان خواب بستر غربی نمی فهمند که چی میگویند وبه چه ارتباط حرف میزنند، دیروز عبدالله عبدالله، رییس اجرایی حکومت وحدت ملی گفت:

طالبان از راه جنگ نمی‌توانند به هدف‌شان برسند و باید بر سر میز مذاکره حاضر گردند. او در جریان مراسم یادبود از خروج قشون سرخ از افغانستان صحبت می‌کرد، تاکید نمود که کوشش حکومت رسیدن به صلح عادلانه‌است.

او خطاب به طالبان یادآور شد یک ‌بار دیگر از این فرصت به آنانی که جز کشتار مردم بی‌گناه (بگفتهء وی)  دست‌آوردی نداشتند، پیام من این است که از طریق جنگ، خشونت یا کشتار مردم بی‌گناه به جایی نمیرسید اگر آرمان فکری دارید، نظری دارید بیایید بر سر میز مذاکره مطرح کنید.

وی گفته که نقش مردم باید در تامین امنیت در اولویت باشد و مجاهدین در آن نقش برجسته داشته باشند.

خودش نمی فهمد که من چه میگویم ؟ وبه ارتباط کدام روز گفتگو دارم؟: روز شکست فاحش ارتش سرخ شوروی است که در مقابل این گونه مقاومت که شخص عبدالله نیز دران صف رقص کنان بود شکست خورده، ومقاومت اسلامی مردم تهی دست سبب شد تا بالآخره قشون سرخ از افغانستان رانده شود، ودران زمان اشغال شوروی وبعد از پشت گذاشتن آن دولت وقت برهبری داکتر نجیب نیز نعره ها وسر وصداهای صلح را بمنوالی زمزمه میکرد واز مقامی اینگونه ارشادات وبیانات را صادر میکرد که اشرف غنی و عبدالله دران قرار دارند، شیخ سر سام شده که دران زمان عدس پاکستان را خورده وازداعیهء برحق مجاهدین افغانستان حمایت میکرد نیز درین روز از آقاییکه بفرمایش وی جهادافغانستان را میپسندید استقبال را بجا آورده و جهاد ماضی را برحق، اما ازجهاد امروزی که درمقابل آقایان شان است بنام فرمایش پاکستان تعبیر میکند.

صبغت‌الله مجددی، یکی از رهبران سابق در این محفل یادبود از بیست وشش دلو:

ناامنی افغانستان را از پاکستان دانست  و میگوید که خودش به چنین سرنوشتی سردچار خواهد شد.

او تاکید کرد که از روسها مردم افغانستان خلاص شدند اما از همسایۀ نزدیک‌ شان پاکستان خلاص نه شدند، وی به لهجهء دیوانهء خود گفت: دیگران می‌ترسند نمی‌گویند، اما او می‌گوید که در عقب طالبان پاکستان قرار دارد و به نام طالب از مرز عبور می‌کنند وارد افغانستان می‌گردند مگر در اصل پاکستانی هستند.الخ،،،،،،

شرم وعار بلکه حیف است که نیروی افغان سر شار به این جذبهء مجددیت با پشتیبانی بیشتر ارچهل دولتهای پیشرفته که حضور عملی را دارند وباپشتیبانی وحضور امریکا از چند تا افراد پاکستانی دفاع کرده نمی توانند؟؟؟؟؟؟؟؟.

سخن شناس نه یی دلبرا خطا اینجا است:

 

 همه مخالفان طالبان این را میپذیرند که مجاهدین افغان با نیرو و عقیده های اسلامی وارد نبرد در مقابل ارتش سرخ کمیونست شوروی شدند.

واینکه جهاد در اسلام برای این فرض شده است که ظلم و استبداد از جهان بشریت برداشته شود، جهاد فریضه ای است که توسط خداوند برای مردم فرض شده که برای کوتاه کردن دست ظالم است.

ثابت است که قدرت طلبان وجنگ ستیزان در سرتاسر دنیا بخاطر منافع و اهداف شخصی شان از هیچ نوع ظلم و کشتار دریغ نمی ورزند،چنانچه مشهوراست که استالین برای رسیدن به هدف خود بیش از ۳۵ میلیون انسانها را به کام مرگ فرستاد .

وچشم دید ما افغانهااست که ارتش سرخ شوروی در افغانستان از هیچگونه ظلم و استبداد دست نکشید، هم اینگونه قدم به قدم غربیهای متجاوز امروزی راه روسها را تعقیب کردند از قتل عام گرفته تا کشتار بی پناه ودست جمعی، وتعذیبهای گوناگون، بلکه بیشتر از ارتش سرخ شوروی در موارد بی عزت ساختن مردم باعزت نیزپیش گام بودند،آواره گی، دربدری، مفقودالاثری، مفلوج شدن هزارها شهروندان ما، بیوه های امروزی، یتیمان خاک بسر، غربت زدگان بی سر وسامان ودیگر تنقیصات ما امروز در اشغال جدید نسبت به اشغال قدیم کمتر نبوده بلکه ادامه دارد، وعلت اصلی قتل، کشتار و آواره گی ها وهمه مصائب مردم افغانستان همان نظام کمیونست دیروزی و سکولار های امروزی است، سکولار های امروزی نه بخاطر صلح و امنیت بلکه بخاطر سازماندهی و برنامه ریزی جنگ های قومی فعالیت دارند، جنگ های قومی را در افغانستان، غرب سازماندهی می کند تاهمهء ما باهم مشت وگریبان بوده وتا ابد روی نیکبختی را نبینیم.

صلح، آشتی وخاتمهء نبرد خونین یک امر ضروری است وآخرین راه حل معضله نیز صلح خواهد بود اما نه به طوریکه دیوانه های اسپ ربوده ازان تعبیر میکنند.

 حقا : که انقلاب مردم و مجاهدین افغانستان یک انقلاب بی سابقه در اسلام  بود که بیش از ۱۰۰ میلیون انسانها در تمام کشورهای دنیا با پیروزی این انقلاب مسلمان شدند و نقشه سیاسی جهان را با شکستن دیوار برلین تغییر دادند، وچهارده جمهوریتهای مایوس مانوس به زندگی انسانی شدند، امروز نیز جهاد مقدس به مرحلهء آخرین ونتیجه دهی رسیده است که بیشتر از پیشتر ثمرات را ببار خواهد آورد، اما زمستان میگذرد وروسیاهی به زغال میماند جهاد به هدف خود رسیدنی است کسی خوش دارد یا بد،  اما حرف گویندگان بیهوده درفردای قریب پشیمان خواهند بود.

 

والسلام

خپل نظر ولیکئ

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Free WordPress Themes - Download High-quality Templates